Allianz Partners

İnsanların seyahat etme alışkanlıklarının gitgide arttığını fark eden İsviçre'deki bir grup ileri görüşlü iş adamı, 1950 yılında ELVIA Seyahat Sigortası şirketini kurdu. 24 yıl sonra, 1974'de Fransa'da kurulan SACNAS-Mondial Assistance 'yardım' misyonunu yepyeni bir boyuta taşıdı. Seyahat sigortası, yol yardım, sağlık sigortası ve araç çekim sektöründeki ivme ile paralel olarak SACNAS-Mondial Assistance da gelişti ve 1979'da AGF (Assurances Générales de France), Mondial Assistance'ın ortağı oldu.

80'ler ve 90'larda Elvia ve Mondial Assistace, iki ayrı girişim olarak ticari faaliyetlerini sürdürdüler. Bu 20 yıllık süreçte Elvia adıyla, değişen ve gelişen kurumsal müşterilerine hizmet vermeye devam etti. Onlar büyüdükçe önce Avrupa, daha sonra da Dünya çapında Elvia da büyüdü. 1995'de Elvia, Alman sigorta ve finans devi Allianz gruba katıldı.

2000 yılında Elvia ve SACNAS-Mondial Assistance başarıyla birleşti ve Mondial Assistance grubu doğdu. Grup, toplam 80 yıllık iş tecrübesiyle, Dünya'nın önde gelen asistans, seyahat sigortası ve müşteri ilişkileri firmalarından biri haline geldi. Aynı yılın Nisan ayında ABD'deki World Access ve bir yıl sonra da Avusturalya'da faaliyet gösteren Worldcare'i bünyesine katarak daha da büyüdü.

2006'da Mondial Assistance grubu “yardım” misyonunu geliştirecek, uluslararası kültürel zenginliğini ve çeşitliliğini vurgulayacak uzun dönemli stratejisini oluşturdu. Bunun sonucunda 2007, Mondial için dönüm noktası oldu. 1 Ocak'da Grup bünyesindeki Mondial Assistance, France Secours, Elvia ve SSC birleşerek Mondial Assistance markası doğdu.

Bu birleşme sonucu Mondial Assistance'ın Fransa'daki varlığı pekişti ve uluslararası hedeflerine bağlı kalarak Hindistan ve Meksika ofislerini açtı. İsviçre'de bulunan Medvantis Sağlık Merkezi'ni devraldı ve Mart 2007'den itibaren Rusya'da faaliyet göstermeye başladı. 2008 ve 2009 yılları boyunca tek bir isimle 5 kıtada 28 ülkede 'yardım' misyonuyla faaliyetini sürdürdü.

2010 Mondial Assistance için ikinci bir dönüm noktası oldu. 2010'da Mondial Assistance markasını Allianz Global Assistance olarak değiştirme kararı aldı ve değişm hemen başladı. 10 yıldan uzun süredir Allianz Grup'un bir parçası olarak başarı ile yoluna devam eden Mondial Assistance için bu değişim son derece doğal bir adımdı. Allianz Global Assistance'a dönüşüm sadece isim ortaklığı değil, gelecekte atılacak stratejik adımların da temeli oldu.

2017 yılından itibaren Allianz Partners Türkiye adıyla, Allianz Group'un çatısı altında ve Allianz Partners grubun bir parçası olarak hizmet veren şirketimiz, 1997 yılı Mart ayından itibaren Türkiye'de faaliyet göstermektedir. Allianz Partners her zaman, her yerde, her ne koşulda olursa olsun insanlara ve insanlığa, müşterilerine, iş ortaklarına, yatırımcılarına ve çalışanlarına yardım etti, ediyor ve edecektir.

 

 • 1950

  İsviçre'deki bir grup ileri görüşlü iş adamı, 1950 yılında ELVIA Seyahat Sigortası şirketini kurdu.
 • 1974

  24 yıl sonra, 1974'te Fransa'da kurulan SACNAS-Mondial Assistance 'yardım' misyonunu yepyeni bir boyuta taşıdı.
 • 1980 - 1999

  Seyahat sigortası, yol yardım, sağlık sigortası ve araç çekim sektöründeki ivme ile paralel olarak SACNAS - Mondial Assistance da gelişti.
 • 1995

  1995'te Elvia, Alman sigorta ve finans devi Allianz gruba katıldı.
 • 2000

  2000 yılında Elvia ve SACNAS-Mondial Assistance başarıyla birleşti ve Mondial Assistance grubu doğdu. Bir yıl sonra da Avusturalya'da faaliyet gösteren Worldcare'i bünyesine katarak daha da büyüdü.
 • 2010

  2010'da Mondial Assistance markasını Allianz Global Assistance olarak değiştirme kararı aldı ve küresel işbirliklerini güçlendirmek için Allianz Global Automotive kuruldu.
 • 2014

  2014‘te Allianz Worldwide Partners doğdu ve Allianz'ın B2B2C uzmanları arasına katıldı; Allianz Worlwide Care, Allianz Global Assistance, Allianz Travel ve Allianz Global Automotive.
 • 2017

  2017 yılından itibaren Allianz Partners, üç ticari marka için kurumsal marka haline geldi.